Строительный портал: строительство, недвижимость, нормативы (ДБН,СНиП,ГОСТ,ДСТУ), новости, технологии
Міністерство з питань житлово-комунального господарства України

Стосовно аварійності будинку

Питання відселення громадян із аварійного житла регулюється Житловим кодексом Української РСР, відповідно до якого (стаття 110, 111) громадяни виселяються з жилих будинків державного і громадського житлового фонду з наданням іншого благоустроєного (стаття 113 цього Кодексу) жилого приміщення, якщо: будинок, у якому знаходиться жиле приміщення, підлягає знесенню; будинок (жиле приміщення) загрожує обвалом; будинок (жиле приміщення) підлягає переобладнанню у нежилий.

Якщо будинок загрожує обвалом (стаття 112), громадянам, виселюваним з цього будинку інше благоустроєне жиле приміщення залежно від належності будинку надається виконавчим органом місцевої ради чи державною, кооперативною або іншою організацією, а в разі неможливості надання жилого приміщення цією організацією - виконавчим органом місцевої ради.

Отже, питання відселення мешканців аварійних будинків, згідно з Житловим кодексом, Правилами обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, і надання їм житлових приміщень, затвердженими постановою Ради Міністрів УРСР та Укрпрофради від 11.12.84 N 470 відносяться до компетенції органів місцевої влади, на які відповідно до п.п 2 п. а ч. 1 ст. 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" покладені повноваження щодо обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, розподілу та наданню, відповідно до законодавства, житла, що належить до комунальної власності, а також здійснення контролю за станом квартирного обліку та додержанням житлового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях, розташованих на відповідній території, незалежно від форм власності (п.п 7 п. б вищевказаного Закону).

Відповідно до ст. 43 Житлового кодексу громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, жилі приміщення надаються в порядку черговості.

Черговість надання жилих приміщень визначається за часом взяття на квартирний облік, в тому числі і за списком осіб, які користуються правом першочергового, позачергового одержання жилих приміщень.

В телефонній розмові з Першим заступником голови Оболонської райдержадміністрації було з'ясовано, що Вашій сім'ї, разом з іншими мешканцями будинку, що постраждали, було запропоновано проживання в корпусі ЛТК "Феофанія", що в Пуща-Водиці, а також 26.01.2010 комунальним підприємством "Спецжитлофонд" Вам було запропоновано житлові площі з маневреного фонду м. Києва за адресою - вул. Баумана, 23/2 на термін, необхідний для виконання ремонтних робіт від покращення житлових умов в обох випадках Ви відмовилися.

Нині готується проект на відновлювально-ремонтні роботи Вашого будинку. Після отримання проекту, питання щодо виділення коштів для проведення ремонтних робіт у будинку N 14 по вул. Вишгородській у м. Києві буде винесено на розгляд депутатів на сесії Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації.

Таким чином Ваше питання поліпшення житлових умов відноситься до виключної компетенції органів місцевого самоврядування де воно буде вирішуватися відповідно до черговості.

Лист від 26.02.2010 р. N 12/20-11-213

 

Разделы:

 

Разъяснения по теме: